Termíny

29.3.2017 09:00 - Sporťák FM - posilování

Jindřichohradecká hodinovka 27. 4.

Ve středu 27. dubna 2011 se konal již 16. ročník Jindřichohradecké hodinovky. Počasí závodu přálo a tak se na start postavilo celkem 37 závodníků, z toho 9 žen. Účast studentů v běžeckém poli byla také dobrá, 9 studentů a 6 studentek.

Po krátkém úvodním slovu rozhodčích se s výstřelem ze startovní pistole vydala skupina běžců polykat kilometry. Již od začátku byl zřetelným favoritem Serbessa, který během úvodních kol již začal předbíhat závodníky na konci startovního pole. A tak jsme s očekávám nového rekordu počítali jeho kolečka.

Čas závodníkům utíkal velmi pomalu, oproti tomu počtářům, kteří byli z řad studentů utíkal rychleji. Pár běžců si průběh před tribunou užívalo a tak se diváci bavili a fandili po celou hodinu.

Minutu před koncem závodu zazněli dva výstřely a tak posledních 60 vteřin ze sebe každý vymáčkl poslední zbytky sil na závěrečný sprint. Další výstřel ukončil všechna trápení…

Velký dík patří nejen samotným běžců, ale především studentům, počtářům a dalších organizačních pracovníků, bez kterých by se tento závod nemohl uskutečnit…