-

-

-

Rektorský sportovní den 20. 4.

Vždy na jaře se koná tradiční sportovní akce, která je pod patronátem pana rektora. I letos byla pro studenty připravena široká škála disciplín. Ti soutěživější mohli porovnat své síly hned ve třech turnajích, a to fotbalovém, tenisovém a volejbalovém.

Pro ostatní tu byl kupříkladu basketbal, plavání a pro něžné pohlaví především Zumba-aerobic maraton. Počasí našemu programu velmi přálo, již od rána krásně svítilo sluníčko a tak nic nebránilo skvělým výkonům jednotlivých účastníků.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem zůčastněným a také především našim lektorům, kteří  velkým kusem práce přispěli ke zdaru celé akce.

Zde se dozvíte o průběhu jednotlivých aktivit:

• 9.00 – 12.30 Fotbalový turnaj, multifunkční plocha pod Švecovými kolejemi, zodpovědné osoby Jaromír Humplík, Martin Dochvát

Jako organizátor turnaje ve futsalu na Rektorském dni bych na pár řádcích zhodnotil jeho průběh. Tradičně se hrálo na multifunkčním hřišti pod Švecovými kolejemi při slunečném počasí bez mráčků. Zahájení turnaje, které odstartovalo v 9 hodin, předcházelo zapsání týmů. Je mi záhadou, proč se přihlásily jenom 3 týmy, když se futsal po celý průběh nekryl s žádným jiným sportem. Vliv na to pravděpodobně také mělo bujaré popíjení v místních zařízeních den předtím a následné spaní až do oběda.

Díky malému počtu týmů bylo jasné, že všechny týmy budou na bedně. Nakonec se jasným vítězem turnaje stal tým Jelítek, který v turnaji neztratil ani bod. Na druhém místě skončil tým Hemeroids, který na skóre vyhrál před Teplými ponožkami, na které zbylo třetí místo. Nejlepším střelcem utkání se stal Martin Jaša z týmu Jelítek s 10ti góly. Nejproduktivnějším hráčem se stal Ivan Michalec z týmu Hemeroids z 13ti kanadskými body.

Doufám, že příští rok se sejdeme v mnohem větším počtu, jako tomu bývalo v minulých ročnících!

Jaromír Humplík

• Zumba-aerobic maraton, Aula FM, zodpovědné osoby Vendy Aubrechtová, Denisa Raudová, Míša Jelínková
    • 10.00 – 13.00 Aerobic Míša
    • 13.00 – 14.00 Zumba Denisa
    • 14.00 – 15.00 Zumba Vendy
  • 12.30 – 16.00 Volejbalový turnaj, multifunkční plocha pod Švecovými kolejemi, zodpovědná osoba Standa Tripes

Letošní turnaj provázel malý zájem ze strany přihlášených družstev a tak se hrálo “každý s každým”. Počasí bylo nádherné a tak si to všichni náramně užívali. Zápasy byli vyrovnané, ale nakonec vítězství vybojovali družstvo Tkadleny B.

• 13.00 – 16.00 Tenisový turnaj, kurty pod Švecovými kolejemi, zodpovědná osoba Honza Bednář

Dne 20. 4. se na kurtech pod Švecovými kolejemi konal další ročník tenisového turnaje. Jelikož tento termín byl zrovna před Velikonocemi, mnoho lidí se rozhodlo jet domů. Avšak na přihláškách do turnaje to vidět nebylo. Přihlásilo se 22 lidí. Počasí vyšlo krásně takže nebyla nouze ani o diváky, kteří fandili svým favoritům a u toho v klidu popíjeli pivko či jiná osvěžovadla. Jediným menším mínusem byl vyhrazený čas pro turnaj. Měli jsme vyhrazeny tři hodiny, což je pro takový počet lidí opravdu žalostně málo. Nakonec se muselo hrát systémem na jednu porážku a pouze na 3 vítězné gamy. Ale tenistům nic nezkazilo náladu, a tak jsme byli svědky opravdu pěkných výkonů. Z vítězství se radoval skoro už tradičně pan inženýr Votava, který nedal žádnému soupeři šanci. Na druhém místě skončil jako minulý rok svou trpělivou hrou Martin „Stejk“ Stejskal. A na třetím místě se umístila jediná zástupkyně něžného pohlaví Táňa Babchuk. Celý turnaj probíhal bez problémů a myslím, že většina lidí byla spokojena. Věřím, že i příští rok se na tenis nezapomene a přihlásí se dostatečný počet lidí, protože je to opravdu krásný sport.