Volejbalová exhibice učitelé vs. studenti

Dne 1. prosince 2009 se v rámci oslav 15. let fakulty uskutečnilo Exhibiční volejbalové utkání učitelů proti studentům. S myšlenkou pořádat takovou akci přišel pan proděkan Přibyl a spolu se Standou Tripesem bylo dopracováno její uskutečnění. Utkání začala v 19.30 v malé tělocvičně sportovní haly U Stadionu, proběhlo v dobrém sportovním duchu a oba výběry předváděly velmi pěkný volejbal. Po tuhé bitvě za podpory diváků nakonec zvítězilo družstvo studentů.

Velké díky patří především čestnému hostu, Prof. Janu Černému, který nám utkání zahájil prvním podáním, dále také všem zúčastněným hráčům, panu rozhodčímu Vladimíru Hanzlíkovi, zapisovatelce Tereze Ulrichové a samozřejmě všem přítomným divákům za vynikající atmosféru…

Zápis o utkání.

Reportáž neznámé divačky

Budete jistě potěšeni, že letošní reportáž o exhibičním volejbalovém utkání učitelé vs. studenti píše fanoušek z první řady, který napjatě hltal každou minutu zápasu i přes to, že zápas měl poněkud rozostřený, a podá Vám tedy zcela autentický zážitek. V úterý v podvečer se v malé tělocvičně sportovní haly sešlo 12 šmouh, mnohým to jistě slušelo, a jeden hlasitě padající míč. Náš příběh ovšem začíná mnohem dřív, a to právě v tu chvíli, kdy se nám při cestě přes náměstí postavila do cesty zákeřná vánoční chaloupka. I přes veškeré snahy některých účastníků výpravy dojít ať už na hodinu aerobiku, či na zmíněné utkání, nepovedlo se. Ze všech těchto prvotních záměrů sešlo. U chaloupky bylo dobře, s každým dalším pohárem ještě lépe. K dobru nám byl fakt, že zápas začal s více než akademickým zpožděním. Tudíž náš opožděný příchod nás nijak neochudil o skvělou podívanou. Bohužel to samé se nedá říci o lehce podnapilém stavu. Zápas byl dobrý, zřejmě. V lehce rozmazaném podání jsem spatřila několik pěkných smečí a bloků. Z podání bych vyzdvihla zvláště jedno, a to předem avizované podání pana profesora Černého, zbylé mi bohužel lehce unikly, ale jistě jich padlo hodně povedených. Také obecenstvo odvedlo kus práce, protože během mého občasného nesoustředění se na hru, mne vždy vyrušil bouřlivý potlesk oznamující nějakou pěknou akci vyžadující pozornost či minimálně zasluhující již zmíněný potlesk. Tím pádem i naprostý volejbalový poloprofesionální amatér, jako jsem já, byl zlehka zasvěcen do hry. Hala byla zaplněna příjemnou sportovní a přátelskou atmosférou. Trochu mne zklamalo, že při utkání byl tým učitelů v tmavě modrých dresech ve velkém oslabení a necelou polovinu svých sil musel doplnil z řad studentek. Přiznejme si, myšlenka jak se naši učitelé potí na hřišti proti našim spolužákům, byla lákavou pozvánkou na tento zápas. Snad bude nezúčastněným kolegům učitelského týmu velkou motivací výsledek zápasu, a to 3:0 na sety pro studenty, a příště se již zúčastní v dostatečném počtu a zabojují o výhru. Čímž bych chtěla apelovat i na nezúčastněné čtenáře, neb kdyby se příště přišli podívat, měli by vlastní autentický zážitek, společenské vyžití, možná i chuť někdy si volejbal v rámci studia zahrát, a nemuseli by se prolouskávat mými mlhavými vzpomínkami na tento večer. Další a poslední ponaučení plynoucí z tohoto večera je, že alkohol se se sportem nemíchá. Ano beru si toto ponaučení k srdci. Sportu zdar a vánoční chaloupce obzvlášť.

pajda