Čestné doktoráty pro profesory A. Dempstera a G. Shafera

IMG_9905Na základě návrhu Fakulty managementu udělila VŠE v Praze čestný akademický titul doktora ekonomických věd „doctor oeconomiae honoris causa“ panu Arthuru P. Dempsterovi, profesoru teoretické statistiky na Harvardské univerzitě, a panu Glennu Shaferovi, profesoru účetnictví, podnikatelské etiky a informačních systémů na Rutgerově univerzitě.

Slavnostní ceremoniál za účasti premiéra ČR ing. Jana Fischera, CSc. proběhl dne 8. října 2009 ve Vencovského aule VŠE v Praze. Laudatio přednesl děkan Fakulty managementu prof. Radim Jiroušek, CSc.

Čestný akademický titul doktora ekonomických věd („doctor oeconomiae honoris causa“) uděluje VŠE zvláště významným představitelům české a světové ekonomické vědy a praxe od roku 1991. Titul uděluje rektor na návrh Vědecké rady školy. Získali jej i nositelé Nobelovy ceny za ekonomii, např. prof. Gary S. Becker (1995), prof. Dr. Douglass North (1995), prof. Milton Friedman (1997) či prof. Robert A. Mundell (2001).

Laudatio děkana Fakulty managementu
Slavnostní řeč pana Arthura Dempstera