Termíny

-

-

-

Více... »

HledatSanta Caterina a Bormio

Letos jsme se při lyžařské kurzu podívali do krásné italské oblasti Alta Valtellina, která je plná krásných skalnatých vrcholků, sjezdovek všeho druhu a prosluněných plání. Parta lyžařů se sešla večer před fakultou, kam se po chvilce přistavil autobus. Natěšeně jsme do něj naskákali a vyrazili směr Itálie. Cestu jsme si zpříjemnili lůžkovou úpravou sedadel a tak jsme se až ráno probudili přímo pod sjezdovkou v Bormiu. Ranní vstávání jsme měli obohaceno výhledem na plápolající karavan.

Po krátké ranní hygieně a rozdání permanentek se všichni radostně obuli do lyžáků a vyrazili směrem k nedaleké lanovce. Počasí přálo, sluníčko hřálo, svahy byly úžasné, jezdilo se jedna báseň. Odpoledne jsme se opět nalodili do našeho korábu, který nás skrz krásné, ale úzké horské silničky odvezl k hotelu v Santa Caterině. Těstoviny samozřejmě nesměly chybět. Následovala krátká přednáška o programu zájezdu a pravidlech a poté mnohými očekávaný seznamovací večer…

Ráno budíček, snídaně a opět na svah. Tentokrát jsme museli k dolní stanici lanovky kousek popojít, ale o to krásnější výhledy nás čekaly. S jedním přestupem se dalo dostat až do výšky 2650 m. n. m., odkud se pokračováním lanovky, ale tentokrát z kopce, dostalo do Sunny Vally, kde je téměř po celý den sluníčko.

Celý týden nám počasí přálo, až na jeden den, kdy foukal silný vítr a byl velký mráz. Něktěří z nás okusili, jaký je pocit mít omrzlinu. Ale tento zápor jistě nemohl ovlivnit vše kladné na tomto zájezdu. Sice se tam taky trochu kradlo, ale se ztrátami se počítá… (Lyže, hůlky) Krásné večery u hořícího krbu, spousta přátel, vynikající (fun)curvingové lyžování, snowboardování také, abych neurazil vyznavače jednoho prkénka, opalování s bombardinem v žaludku… No co dodat, prostě pohoda.

Náš pobyt jsme po třech dnech v Santa Caterině završili jedním dnem lyžování v Bormiu a večerním odjezdem přes Livigno (nákup dárečků) domů.

Zasněženým kopečkům ZDAR a Ciao Bella Italia!!!

santa caterina 009

Picture 1 of 7


Simpler Computing - Wordpress Plugins - Help Desk Plugin